Piaskowanie i malowanie

ROBOGROUP świadczy usługi piaskowania czyli czyszczenia różnych powierzchni metodą strumieniowo-ścierną. Metoda ta polega na ścieraniu powierzchni przy użyciu luźnego materiału jak np. piasek lub innego rodzaju ścierniwo pod dużym ciśnieniem. Czyszczenie poprzez strumieniowanie piaskiem lub innym ścierniwem jest odpowiednie do niemal wszystkich powierzchni, m.in.: metalu, aluminium, betonu, drewna, cegły oraz innych rodzajów kamienia. Piaskowanie stosuje się do oczyszczenia powierzchni z rdzy, powłok malarskich, trwałych zabrudzeń jak również do usuwania graffiti. Nasza firma oferuje różne techniki czyszczenia strumieniowo-ścierowego dzięki którym można uzyskać różne efekty jak na przykład delikatne i bezinwazyjne piaskowanie miękkich powierzchni lub intensywne czyszczenie powłok malarskich czy zapraw. Posiadamy własną komorę do piaskowania o wymiarach 3,5mx10m, oraz auto kołyskę służąca do bezkolizyjnego obracania karoserii samochodowych. Do piaskowania używamy w zależności od czyszczonej powierzchni następujących materiałów:
- szlaka pomiedziowa
- śrut staliwny
- szkiełko
- soda

Nasza firma oferuje również malowanie elektrostatyczne na mokro. Jest to system lakierowania najwyższej jakości farbami antykorozyjnymi przy wykorzystaniu efektu pola elektrostatycznego. Rozpylana  farba pokrywa malowany element ze wszystkich stron co umożliwia prawie 100% wykorzystanie farby i jednolite pokrycie powierzchni. Innowacyjne dysze w połączeniu z właściwościami elektrostatyki pozwalają nam uzyskać równomierną grubość lakieru i najwyższą jakość powłok antykorozyjnych. Technologia malowanie elektrostatycznego jest również przyjazna dla środowiska. Nasza firma posiada specjalne pomieszczenie do wykonywania usług malowania elektrostatycznego oraz oferuje różne rodzaje farb (epoksydowe, poliuretanowe,  alkidowe) w zależności od potrzeb klienta.

Oferujemy piaskowanie w komorze jak również na miejscu u klienta oraz elektrostatyczne malowanie wyczyszczonych powierzchni:
- ogrodzenia
- elewacje z kamienia, cegły lub drewna
- pojazdy użytkowe (przyczepy, naczepy, maszyny rolnicze, wózki, podnośniki itp.)
- karoserie oraz felgi samochodowe
- drewniane meble
- łódki
- skomplikowanie konstrukcje stalowe